Služby ktoré ponúkam:

Inštalácia operačného systému na nový počítač alebo notebook

Preinštalovanie (čistá inštalácia) operačného systému sa oplatí v prípade, že je systém príliš pomalý, zavírený, alebo vykazuje známky nestability. Podľa toho na aký účel bude počítač slúžiť, tak Vám nainštalujem OS z Microsoft-u (Windows 7, 8, 10), alebo Linux (Debian, Ubuntu, Puppy a podobne) Výhodou OS Linux je menej problémov riešených s vírusmi, väčšia stabilita systému.

1. Častokrát u operačných systémov od Mikrosoftu - Windows sa stáva spomalenie systému, kôli vírusom ktorý sa do počítača dostane jediným kliknutím.

2. Pri novo zakúpených počítačoch zasa spomalenie počítača nastáva vtedy, ak nieje zladený hardware so software a počítač nezvláda náročný software operačného systému, ktorý je určený pre modernejšie -rýchlejšie počítače, ako windows 10. (Starší operačný systém ako Windows 7 by skôr zvládol.) Vtedy je nutné kôli slabšiemu hardwaru zmeniť operačný systém s nižšou verziou.

3. Podobný problém spomalenia počítača vyniká pri zakúpenom novom PC, ktorý má starší pomalší disk a operačný systém zdĺhavo načítava súbory, tu je vhodné zakúpiť, a vymeniť už dnes lacné SSD disky.

4. Výrobca tiež ponúka s operačným systémom množstvo aplikácii zadarmo, ako reklamu na 3 mesiace (office, antivirus, prehrávač videa a ďalšie...). Takto zahltí prácu počítača hlavne pri spustení a riadne ho spomalí.

Pri inštalácii OS v prvom rade po vašej dohode najprv vykonám zálohu Vašich dát, a až POTOM inštalujem nový operačný systém.

Nový operačný systém nastavím tak, aby obsahoval posledné aktualizácie, ochranu antivírusom na bezpečnejšie pripojenie sa do internetu, banky. Inštalácia obsahuje tiež základné programy a nastavenia, aby bol operačný systém zaťažený čo najmenej. To všetko a ešte iné... táto služba obsahuje.

Legálny prechod na Windows 10

V pípade že chcete inštaláciu windows 10, a doteraz máte zaplatenú verziu Windows 7 alebo Windows 8, nainštalujem Vám Windows 10 s legálne aktivovaným operačným systémom v Microsoft-e.

celý článok

Antivírus

Keďže každý technik má svoj obľúbený antivírus, môj antivírus, ktorý som aj viackrát testoval je Kastpersky. Môžem poradiť, že zakúpiť si ho viete v predajni na Zimná 65 APS Alkon s.r.o. .

Tuto si môžete stiahnúť a vyskúšať plnú verziu na 30 dni, alebo pozrieť stránku "KASPERSKY LABS".

klikni na stiahnutie

viac na Kaspersky Labs

Vytvorenie web stránky

Viem vám naprogramovať web stránku, zabezpečiť hosting web stránky, čiže miesto na disku, kde bude uložená web stránka, zriadiť domému napr. .de, .sk, .eu, a podobne...

Neviete heslo do počítača?

Ak ste zabudli, alebo nedopatrením zmenili heslo, a neviete sa dostať do počítača, viem vám ho odstrániť či už v Operačnom systéme, alebo BIOSE

Záchrana zmazaných dát

V prípade straty dôležitých dát, alebo nemožnosti spustiť systém dokážem obnoviť stratené dáta za podmienky, že nedošlo k poškodeniu samotného úložiska týchto dát, typicky pevného disku. Obnovu dát vykonávam i v prípade, že samotný operačný systém nie je funkčný.

Pripojenie do internetu

Nastavím Vám počítač, alebo viacero počítačov - internetovú sieť na akéhokoľvek providera do internetu.

Nastavenie zariadenia, wifi siete

Viem Vám vytvoriť bezdrôtové pripojenie vášho počítača cez vášho internetového providera. Nastaviť Váš wifi modem, router, alebo Vám ho poradím či zabezpečím. Vykonám nastavenie zariadení, ako sú modem, router, Server, aby správne pracovali v počítačovej sieti.

Pripojenie cez VPN

Ak potrebujete zdieľať dáta z domu pripojením sa do práce, napr. otvoriť si pracovné dokumenty, alebo kôli tomu že v práci máte databázu s účtovníckym programom, a potrebujete pracovať z domu, zabezpečím Vám nastavenie vzdialeného pripojenia cez tunel VPN.

Poradenstvo pri problémoch v IT

Kúpili ste si počítač a neviete prečo internet alebo počítač ide tak pomaly?

Potrebujete poradiť od akého providera si dať internet, alebo akú tlačiareň kúpiť?

Ako zabezpečiť dáta proti strate dát, výpadkom napájania v počítačovej sieti?

Potrebujete poradiť prečo vám nefunguje Mágio alebo internet od Telekomu?

To všetko Vám rád poradím na mojej kontaktnej adrese.

Možnosť rýchlej pomoci - opravy aj na diaľku, teda cez internet a telefón. Zaručená Vaša bezpečnosť!!!

Inštukcie:

Stiahni súbor do počítača a spusti ho, (neinštaluje sa),

Nadiktuj technikovi Vaše ID zobrazené v programe TeamViewer,

Nadiktuj technikovi vygenerované heslo,

po ukončení opravy PC zatvoriť okno TeamViewer. (po reštarte sa zmení heslo!!!, čím je zaručená Vaša bezpečnosť)